امروز سه شنبه, 02 بهمن 1397 - Tue 01 22 2019

منو

کتابخانه آل یاسین (علیه السلام)

 

کتابخانه آل یاسین مسجد امام جواد ( علیه السلام) با هدف ترویج و تبیین علوم و معارف اسلامی دارای بیش از هزار عنوان کتاب مفید در زمینه های مختلف دینی می باشد که در درجه اول کتاب ها با دقت و گزینش مفصّلی انتخاب شده و هر کدام از آنها عناوین مهم و موثّری می باشند .

شرایط عضویت در این کتابخانه برای برادران و خواهران بسیار ساده بوده وفقط برای صدور کارت عضویت مبلغ دو هزار تومان دریافت می شود و بعد از پر کردن فرم عضویت ، اعضاء عادی می توانند به  دو سبک از امکانات کتابخانه استفاده کنند .

1-   حضور در محیط مسجد و استفاه از کتابخانه ی باز و مطالعه در محل .

2-   گرفتن دو جلد کتاب و به امانت داشتن آن به مدت دو هفته تا سه هفته .

اعضاء محترم می توانند علاوه بر دریافت کتاب دلخواه خود از طرح سیر مطالعاتی منسجم دینی استفاده کرده و در یک بازه ی زمانی مشخص ، به ارتقا قابل توجّهی در زمینه ی دانش اسلامی نائل شوند .

عملکرد همه ی اعضا بطور کامل مورد بررسی  علمی و انظباطی بوده و هر ساله دو بار براساس  ملاک های مشخص و مدوّن ، همه اعضا ارزشیابی  می شوند و به نفرات برتر هدایای فرهنگی و  اختیارات کتابخانه ایی داده می شود . مسابقه  کتابخوانی و آزمون های مشابه ی آن در راستای  همین مساله صورت می گیرد .

کارت های عضویت به سه سبک عادی ، افتخاری  و ویژه صادر می شود که بیانگر نحوه استفاده ی  عضو محترم از امکانات کتابخانه می باشد .

اعضاء می توانند در کنار بحث مطالعه و کتابخوانی  ، از جلسات بحث و مشاوره  ی دینی و اخلاقی  استفاده کرده و با آمادگی و آشنایی بیشتری به  موضوعات فکری خود در عرصه های مطالعاتی و  تحقیقاتی بپردازند .

کسانی که دارای کارت عضویت افتخاری می باشند،  مجازند از همه ی کتاب های مجموعه گروه فرهنگی  کتاب آل یاسین حتی در اماکن و مراکز دیگر استفاده  کنند .

کسانی که دارای کارت ویژه عضویت می باشند ، هیچ محدودیت زمانی برای امانت کتاب و تعداد کتاب ندارند و اختیارات فراوان دیگری برای آنها مشخص شده است که حتی مجاز به تصرف کتابهای غیر وقفی ( مسجد)که بیش از 90 درصد کتاب ها می باشند هستند و می توانند کتابی را برای همیشه از برای خود بردارند.

به طور متوسط هر ماه به تعداد کتاب های کتابخانه افزوده می شود و براساس برنامه ، بدون احتساب کتاب های اهدایی ، این افزایش عناوین بطور مداوم انجام می شود .

نوشتن خلاصه نویسی و یادداشت برداری یکی از سفارشات مطالعاتی می باشد و دارای امتیاز مثبت می باشد و هر گونه آسیب زدن به کتاب ها شامل جریمه می گردد .

گارگاه روش مطالعه و تحقیق ، یکی از کلاس هایی است که با اطلاع رسانی قبلی ، برای اعضاء محترم پیش بینی شده و می توانند با اهداف و روش های درست و نوین مطالعاتی آشنا شوند .

ساعت کاری کتابخانه آل یاسین مسجد امام جواد (علیه السلام) روزهای زوج به غیر ایّام تعطیل ، دو ساعت و نیم قبل از اذان مغرب تا نیم ساعت قبل از اذان می باشد .

تعدادی دیگر از نکات عضویت

الف : سن عضویت به غیر موارد خاص ، بالای دوازده سال می باشد .

ب : افرادی که بطور مهمان حضور دارند ، می توانند با سپردن کارت شناسایی معتبر ، فقط 2 جلد کتاب آنهم در مدت زمان کاری کتابخانه استفاده کنند .

ج : افرادی که تحت پوشش یکی از موسسات خیریه و یا کمیته امداد می باشند و یا  هر موردی که به تشخیص مسئول کتابخانه برسد ، شامل تخفیف صد درصدی می گردند.

د : شرایط پذیرش همه اقشار و افراد فراهم می باشد و با روحانیون و دانشجویان ، به جهت پیگیری و تحقق پژوهشهای علمی آنها ، همکاری بیشتری می شود .

ه : بعضی از کتب تخصصی ، فقط به افراد حایز صلاحیت علمی سپرده می شود .

موضوعات کتب : عقاید / تفسیر/ حدیث / تاریخ / مناقب ائمه / علوم قرآنی / اجتماعی / اخلاق / عرفان / شهادت / خانواده / احکام و فقه / سیاسی / زندگی نامه / داستان و حکایت / بهداشت و تغذیه / فلسفه / شعر / دعا و مناجات / جغرافیای جهان اسلام / رجال و شخصیت شناسی و ...

 

صابر رازگردانی

شماره تماس : ۰۹۳۶۸۴۰۷۰۱۳

نظر خود را اضافه کنید.

0

مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید